DCM3414B50M53C2C09
Part number:
DCM3414B50M53C2C09
manufacturer:
describe:
VDCM 3414 28V 48V/320W C LA
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    6.67A
  • Size / Dimension
    3.38" L x 1.40" W x 0.37" H (85.9mm x 35.5mm x 9.4mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 100°C (With Derating)
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Power (Watts)
    320 W
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Efficiency
    92.3%
  • Approval Agency
    CE, cTUVus, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    16V
  • Voltage - Input (Max)
    50V