DCM3623T50M04A2MA0
Part number:
DCM3623T50M04A2MA0
manufacturer:
describe:
DCM 3.3V 120W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 25
quantity
unit price
price
25
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Standby Output
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    36.4A
  • Size / Dimension
    1.52" L x 0.90" W x 0.28" H (38.7mm x 22.8mm x 7.2mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C (With Derating)
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Power (Watts)
    120 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    89.2%
  • Approval Agency
    CE, cTUVus, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    16V
  • Voltage - Input (Max)
    50V