DCM3623T50M04A2T70
Part number:
DCM3623T50M04A2T70
manufacturer:
describe:
DCM 3.3V 120W
BUY NOW add to cart
inventory 1610
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Current - Output (Max)
    36.4A
  • Size / Dimension
    1.52" L x 0.90" W x 0.28" H (38.7mm x 22.8mm x 7.2mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Power (Watts)
    120 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    89.2%
  • Approval Agency
    CE, cTUVus, cURus, UKCA
  • Standard Number
    60950-1; 62368-1
  • Voltage - Input (Min)
    16V
  • Voltage - Input (Max)
    50V