DCM3623T50M06A8T70
Part number:
DCM3623T50M06A8T70
manufacturer:
describe:
3623 DCM 1/.5 N 5V 180W TH
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output
  • Current - Output (Max)
    36A
  • Size / Dimension
    1.52" L x 0.90" W x 0.28" H (38.7mm x 22.8mm x 7.2mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Power (Watts)
    180 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    91.9%
  • Approval Agency
    CE, cTUVus, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    16V
  • Voltage - Input (Max)
    50V