DCM3714BD2K26E0M09
Part number:
DCM3714BD2K26E0M09
manufacturer:
describe:
VDCM 3714 270V 24V/500W M LA
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1602
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    20.83A
  • Size / Dimension
    3.83" L x 1.40" W x 0.37" H (97.3mm x 35.5mm x 9.3mm)
  • Voltage - Isolation
    2.121 kV
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C (With Derating)
  • Package / Case
    Module
  • Power (Watts)
    500 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    91.9%
  • Approval Agency
    CE, cTUVus, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    160V
  • Voltage - Input (Max)
    420V