DKMW06F-24
Part number:
DKMW06F-24
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-24V 6W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1604
minimum : 1
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    125mA, 125mA
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    5-DIP Module
  • Power (Watts)
    6 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Output 2
    -24V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    85%
  • Approval Agency
    CE, cURus, EAC
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V