DKMW15G-05
Part number:
DKMW15G-05
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
package:
Tube
inventory 1600
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1.5A, 1.5A
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    15 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Output 2
    -5V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    86%
  • Approval Agency
    CE, EAC
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V