DPUN02N-12
Part number:
DPUN02N-12
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-12V 60W
package:
Tube
inventory 1600
  • Current - Output (Max)
    83mA, 83mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.2mm x 10.2mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V