EBC4033N060N75
Part number:
EBC4033N060N75
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 198W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1626
minimum : 2
quantity
unit price
price
2
  • Features
    Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    60A
  • Size / Dimension
    2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.8mm x 10.5mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    Eighth Brick
  • Power (Watts)
    198 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Eighth Brick
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    93%
  • Approval Agency
    cURus
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V