EBE4120N030N76
Part number:
EBE4120N030N76
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 360W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1622
minimum : 2
quantity
unit price
price
2
  • Features
    Baseplate, Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    30A
  • Size / Dimension
    2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.8mm x 12.2mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    Eighth Brick
  • Power (Watts)
    360 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Eighth Brick
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    95%
  • Approval Agency
    cURus
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V