EC2SA15NH
Part number:
EC2SA15NH
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    67mA, 67mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.2mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-SIP Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    2 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    87%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V