EC7AW-24D15
Part number:
EC7AW-24D15
describe:
DC-DC CONVERTER
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1668
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    333mA, 333mA
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    24-DIP Module, 9 Leads
  • Power (Watts)
    10 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    89%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V