EC7AW-24S15N
Part number:
EC7AW-24S15N
BUY NOW add to cart
inventory 1702
  • Current - Output (Max)
    666mA
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    89.5%
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V