ECLB60W-24S12N
Part number:
ECLB60W-24S12N
describe:
DC DC CONVERTER 12V 60W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Size / Dimension
    2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    60 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    92%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V