ECLB75W-24D15
Part number:
ECLB75W-24D15
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 75W
BUY NOW add to cart
inventory 1600
  • Current - Output (Max)
    2.5A, 2.5A
  • Size / Dimension
    2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Power (Watts)
    75 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V