ECLB75W-48S05
Part number:
ECLB75W-48S05
describe:
DC DC CONVERTER 5V 75W
BUY NOW add to cart
inventory 1608
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Size / Dimension
    2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-DIP Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    75 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V