EPM78V2-03R3-01R0R
Part number:
EPM78V2-03R3-01R0R
describe:
SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 3.3V
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Size / Dimension
    0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 90°C (With Derating)
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    4.75V
  • Voltage - Input (Max)
    32V