EUR01-15S15
Part number:
EUR01-15S15
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 990MW
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1609
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    66mA
  • Size / Dimension
    0.45" L x 0.24" W x 0.39" H (11.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    4-SIP Module
  • Power (Watts)
    990 mW
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    13.4V
  • Voltage - Input (Max)
    16.4V