FKC08-48S15W
Part number:
FKC08-48S15W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 8W
BUY NOW add to cart
inventory 1610
  • Current - Output (Max)
    533mA
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    8 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V