FS1412-0600-AL
Part number:
FS1412-0600-AL
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 600MV
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 4253
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, I2C Interface, Load Sharing, PMBus™
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    12A
  • Size / Dimension
    0.23" L x 0.19" W x 0.06" H (5.8mm x 4.9mm x 1.6mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    22-PowerLGA Module
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    22-LGA-SiP (5.8x4.9)
  • Voltage - Output 1
    600mV
  • Approval Agency
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    16V