HAE100-24S05W
Part number:
HAE100-24S05W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 5V 100W
BUY NOW add to cart
inventory 1610
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Size / Dimension
    2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Power (Watts)
    100 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Input (Min)
    8.5V
  • Voltage - Input (Max)
    36V