HAE200-48S12W
Part number:
HAE200-48S12W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 216W
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1604
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    18A
  • Size / Dimension
    2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    Half Brick
  • Power (Watts)
    216 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Half Brick
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    16.5V
  • Voltage - Input (Max)
    75V