HEA2-48S24
Part number:
HEA2-48S24
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 2W
package:
Tube
inventory 1600
minimum : 10
quantity
unit price
price
10
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    83mA
  • Size / Dimension
    0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    8-SIP Module, 7 Leads
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    85%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V