HO1-N1201-0.6B
Part number:
HO1-N1201-0.6B
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER -1200--200V 0.72
package:
Tube
inventory 1600
minimum : 33
quantity
unit price
price
33
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    0.6mA
  • Size / Dimension
    0.59" L x 0.59" W x 0.71" H (15.0mm x 15.0mm x 18.0mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Voltage - Output 1
    1.2kV
  • Approval Agency
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V