HRL3024S600P
Part number:
HRL3024S600P
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 600V 30W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Baseplate
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    50mA
  • Size / Dimension
    3.00" L x 2.00" W x 0.73" H (76.2mm x 50.8mm x 18.6mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Package / Case
    14-DIP Module
  • Power (Watts)
    30 W
  • Voltage - Output 1
    600V
  • Efficiency
    85%
  • Approval Agency
    CE, UKCA, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    22V
  • Voltage - Input (Max)
    30V