I7A24045A033V-0C1-R
Part number:
I7A24045A033V-0C1-R
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3-18V 750W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    45A
  • Size / Dimension
    1.45" L x 1.34" W x 0.50" H (36.8mm x 34.0mm x 12.7mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    Sixteenth Brick
  • Power (Watts)
    750 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Sixteenth Brick
  • Voltage - Output 1
    3.3V ~ 18V
  • Efficiency
    98.5%
  • Approval Agency
    CE, cURus, IEC
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    32V