I7C2W020A120V-003-R
Part number:
I7C2W020A120V-003-R
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 8-24V 300W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1635
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Size / Dimension
    1.45" L x 1.34" W x 0.58" H (36.8mm x 34.0mm x 14.7mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (With Derating)
  • Package / Case
    Sixteenth Brick
  • Power (Watts)
    300 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Sixteenth Brick
  • Voltage - Output 1
    8 ~ 24V
  • Efficiency
    97%
  • Approval Agency
  • Standard Number
    60950-1; 62368-1
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V