IAS0105D24
Part number:
IAS0105D24
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-24V 1W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 32
quantity
unit price
price
32
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    21mA, 21mA
  • Size / Dimension
    0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.5mm x 7.3mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    10-SMD Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    1 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Output 2
    -24V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    85%
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V