IES0105S24-H-TR
Part number:
IES0105S24-H-TR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 8DIP SMD
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    42mA
  • Size / Dimension
    0.52" L x 0.33" W x 0.29" H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    1 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    85%
  • Approval Agency
    UL
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V