IRE-12/10-Q12N-C
Part number:
IRE-12/10-Q12N-C
describe:
DC DC CONVERTER 12V 120W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 144
quantity
unit price
price
144
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Size / Dimension
    2.41" L x 1.01" W x 0.50" H (61.2mm x 25.7mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    2.828 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 115°C (With Derating)
  • Package / Case
    Eighth Brick
  • Power (Watts)
    120 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Eighth Brick
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    92%
  • Approval Agency
    cURus
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V