IRH-12/21-W80PB1-C
Part number:
IRH-12/21-W80PB1-C
describe:
1/2 BRICK, 12VOUT @ 12.5A, 16-16
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 144
quantity
unit price
price
144
  • Features
    Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    21A
  • Size / Dimension
    2.49" L x 2.39" W x 0.55" H (63.2mm x 60.7mm x 14.0mm)
  • Voltage - Isolation
    4.242 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    Half Brick
  • Power (Watts)
    252 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Half Brick
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    91%
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Input (Min)
    16V
  • Voltage - Input (Max)
    160V