ISL8200AMMRZ
Part number:
ISL8200AMMRZ
describe:
DC DC CONVERTER 0.6-6V
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Features
    Adjustable Output, Remote Sense
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Size / Dimension
    0.59" L x 0.59" W x 0.09" H (15.0mm x 15.0mm x 2.2mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    23-PowerQFN Module
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    23-QFN (15x15)
  • Voltage - Output 1
    0.6 ~ 6V
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Voltage - Input (Max)
    20V