ISV0212D15
Part number:
ISV0212D15
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 30
quantity
unit price
price
30
  • Features
    Remote On/Off
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    67mA, 67mA
  • Size / Dimension
    0.58" L x 0.57" W x 0.35" H (14.7mm x 14.4mm x 9.0mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 75°C
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Power (Watts)
    2 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    81%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    18V