ITU0324S3V3
Part number:
ITU0324S3V3
manufacturer:
describe:
DC-DC 3W 4:1
BUY NOW add to cart
inventory 1603
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Size / Dimension
    0.55" L x 0.55" W x 0.32" H (14.0mm x 14.0mm x 8.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 80°C (With Derating)
  • Package / Case
    8-DIP Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    2.3 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    76%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V