JTR1024S24
Part number:
JTR1024S24
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 20
quantity
unit price
price
20
  • Features
    OCP, SCP
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
  • Size / Dimension
    0.94" L x 0.54" W x 0.41" H (23.8mm x 13.7mm x 10.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 88°C (With Derating)
  • Package / Case
    16-DIP Module, 6 Leads
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Approval Agency
    CB, UL
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V