K7809T-500R3
Part number:
K7809T-500R3
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 9V 4.5W
package:
Tube
inventory 1600
minimum : 32
quantity
unit price
price
32
specifications
  • Features
    Remote On/Off, SCP
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Size / Dimension
    0.60" L x 0.33" W x 0.32" H (15.2mm x 8.5mm x 8.3mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    10-SMD Module, 8 Leads
  • Power (Watts)
    4.5 W
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Efficiency
    93%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    12V
  • Voltage - Input (Max)
    36V