K7815-500R3
Part number:
K7815-500R3
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 9.8W
package:
Tube
inventory 1604
minimum : 1
  • Features
    SCP
  • Current - Output (Max)
    500mA, 150mA
  • Size / Dimension
    0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Power (Watts)
    9.8 W
  • Voltage - Output 1
    15V, -15V
  • Efficiency
    95%
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Voltage - Input (Min)
    8V, 19V
  • Voltage - Input (Max)
    21V, 36V