LDL03-24S3P3M
Part number:
LDL03-24S3P3M
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 2.31W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1610
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Size / Dimension
    0.83" L x 0.38" W x 0.44" H (21.0mm x 9.6mm x 11.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    12-SIP Module, 11 Leads
  • Power (Watts)
    2.31 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    77%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V