MEZDPD4506A-853A
Part number:
MEZDPD4506A-853A
describe:
DC DC CONVERTER 0.6-22V
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Features
    Adjustable Output
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Size / Dimension
    0.74" L x 0.74" W x 0.34" H (18.8mm x 18.8mm x 8.5mm)
  • Operating Temperature
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Voltage - Output 1
    0.6 ~ 22V
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Voltage - Input (Max)
    45V