MGDBK10HE
Part number:
MGDBK10HE
BUY NOW add to cart
inventory 1602
  • Current - Output (Max)
    400mA, 400mA
  • Size / Dimension
    1.57" L x 1.02" W x 0.32" H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 95°C
  • Package / Case
    8-DIP Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V