MGDBK25HE
Part number:
MGDBK25HE
BUY NOW add to cart
inventory 1603
  • Current - Output (Max)
    1.05A, 1.05A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 2.00" W x 0.50" H (50.8mm x 50.8mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 95°C
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Power (Watts)
    25 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Efficiency
    87%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V