MGDBK35HF
Part number:
MGDBK35HF
BUY NOW add to cart
inventory 1612
  • Current - Output (Max)
    1.15A, 1.15A
  • Size / Dimension
    2.88" L x 1.90" W x 0.49" H (73.3mm x 48.3mm x 12.8mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 95°C
  • Package / Case
    17-DIP Module, 12 Leads
  • Power (Watts)
    35 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Efficiency
    83%
  • Approval Agency
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V