MGDSK10CE
Part number:
MGDSK10CE
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Size / Dimension
    1.58" L x 1.03" W x 0.33" H (40.3mm x 26.3mm x 8.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 95°C
  • Package / Case
    8-DIP Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V