MGDSK35OE
Part number:
MGDSK35OE
BUY NOW add to cart
inventory 1604
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Current - Output (Max)
    7A
  • Size / Dimension
    2.88" L x 1.90" W x 0.49" H (73.3mm x 48.3mm x 12.8mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 95°C
  • Package / Case
    17-DIP Module
  • Power (Watts)
    35 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V