MGDTK10HCE
Part number:
MGDTK10HCE
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1A, 200mA, 200mA
  • Size / Dimension
    1.57" L x 1.02" W x 0.32" H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 95°C
  • Package / Case
    8-DIP Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    10 W
  • Number of Outputs
    3
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Voltage - Output 3
    -12V
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V