MHV12-470S06P
Part number:
MHV12-470S06P
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 470V 2.6W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1605
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    5.6mA
  • Size / Dimension
    4.33" L x 0.47" W x 0.78" H (110.0mm x 12.0mm x 19.8mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-SIP Module
  • Power (Watts)
    2.6 W
  • Voltage - Output 1
    470V
  • Approval Agency
    cURus
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V