MPH04-24D15
Part number:
MPH04-24D15
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 3.5W
  • Current - Output (Max)
    117mA, 117mA
  • Size / Dimension
    0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    3.5 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V