MPM12-100P
Part number:
MPM12-100P
describe:
DC DC CONVERTER 17-100V 15W
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Output (Max)
    15mA
  • Size / Dimension
    1.50" L x 1.50" W x 0.79" H (38.1mm x 38.1mm x 20.1mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    17 ~ 100V
  • Voltage - Input (Min)
    2V
  • Voltage - Input (Max)
    12V