MPM12-1K5PSI
Part number:
MPM12-1K5PSI
describe:
DC DC CONVERTER 250-1500V 15W
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Output (Max)
    1mA
  • Size / Dimension
    1.55" L x 1.55" W x 0.85" H (39.4mm x 39.4mm x 21.6mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    250 ~ 1500V
  • Voltage - Input (Min)
    2V
  • Voltage - Input (Max)
    12V