MPM12-500PI
Part number:
MPM12-500PI
describe:
DC DC CONVERTER 84-500V 15W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 3
quantity
unit price
price
3
  • Features
    Adjustable Output
  • Type
    High Voltage - Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    3mA
  • Size / Dimension
    1.50" L x 1.50" W x 0.79" H (38.1mm x 38.1mm x 20.1mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    84 ~ 500V
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    2V
  • Voltage - Input (Max)
    12V